Advert
Advert
Advert

Dostlar vefasız kaldı

Ünlü gazeteci Aykut Işıklar'ın cenaze töreninde sanatçı dostlarının olmaması, "Dostlar vefasız kaldı" yorumuna sebep oldu.

Dostlar vefasız kaldı
Dostlar vefasız kaldı Haber Özetler
Advert

Eski magazin gazetecisi Burhan Akdağ, iki gün önce geçirdiği kalp krizi sonucunda hayatını kaybeden Aykut Işıklar’ın cenaze töreniyle ilgili çarpıcı bir yazı kaleme aldı.

Akdağ, ilk olarak Işıklar’ın 11 yıl önce yazdığı şu yazıyı paylaştı: “Ben bugün ölsem. Cenaze törenime kimler gelir? Böyle törenler olur mu, arkamdan kim konuşur?’ Ve çok dürüstçe yanıt verdim kendime… “Neyse diyelim, 35-40 yıldır boğuştuğum ünlü kişiler geldi gözümün önüne. Açık yazıyorum. İster darılsınlar, ister sarılsınlarBakın bugün ölsem cenaze törenimde Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit, Kadir İnanır, Fatma Girik, Halil Ergün gibi çok eski arkadaşlarım olur. Hepsi de işini gücünü bırakıp, koşa koşa gelirler. Son yıllarda aramız iyi olmasa da herkesin kara gün dostu Sezen Aksu mutlaka gelir.

Yine kavgalı olduğum Bülent Ersoy da… ‘Az mı canımı yaktı’ diye söylene söylene gelip duasını okur. Çünkü Bülent’te de kin yoktur. Muazzez Abacı, Muazzez Ersoy, Adnan Şenses, Harika Avcı, Deniz Seki, Hüsnü Şenlendirici, Hande Yener mutlaka gelip, tabutuma sarılıp hıçkıra hıçkıra ağlarlar. Hatta soğuk gibi duran, duygularını hiç belli etmeyen Nilüfer de…

Dünya iyisi Zerrin Özer hele. Burhan Çanan, Nuri Sesigüzel, Hülya Süer, Bedia Akartürk, İzzet Altınmeşe, Selahattin Alpay gibi halk müziği sanatçıları, benim kadim dostlarım mutlaka gelirler. Ama 15 yaşından beri tanıdığım Nükhet Duru, hayatının en zor günlerinde yanında olduğum Emel Sayın, ilk röportajını yaptığım Tarkan gibi tipler asla gelmezler. Bir işleri çıkar mutlaka. Ajda Pekkan, Mahsun Kırmızgül, Kenan Doğulu gibi kişilikler ise…

Cenazeye medyanın ilgisine göre karar verirler. Çok kamera gelirse… Eee kamera da gelmeyeceğine göre niye gelsinler.. Genç kuşak şöhretler içinde Özgün mutlaka gelir. İkinci isim bulmakta zorlanıyorum Çünkü hepsi Burcu Güneş gibi nankör. Vefa denilen kelimeyi hiç bilmiyorlar. Özetle beş kişi olsun ama gerçek arkadaşım olsun yeter diyerek konuyu kapatıyorum.”

‘MAALESEF GELMEDİLER’

Ardından bu satırlara tek tek cevap yazan Akdağ, “Ağabeyciğim maalesef gelmediler, kara gün dostu dediğin Sezen Aksu maalesef yoktu. Bahsettiğin sanatçı dostlarından hiçbirisi, senin son yolculuğunda yoktu. Gazetecilik böyle bir şey. Kenara çekildin mi, ne yazık ki unutulursun” diye yazdı.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Polisten eş zamanlı operasyon! Aynı evde yakalandılar
Polisten eş zamanlı operasyon! Aynı evde yakalandılar
Hepsi ele geçirildi! Tam 22 ton 239 litre
Hepsi ele geçirildi! Tam 22 ton 239 litre