Advert
Advert
Advert

İstanbul seçim sonuçları ne zaman belli olacak! Maltepe’deki oy sayımında son durum…

Yüksek Seçim Kurulu, İstanbul’daki seçim sonuçlarının kesinleşmesini bekliyor ve tek sayım yapılan ilçe Maltepe. Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde devam eden sayım işlemine dün akşam saatlerinde AKP ve MHP'lilerin tutumu yüzünden ara verilmişti. Sayım işlemi bu sabah yeniden başladı. Gün içerisinde ise 12 olan kurul sayısı, sayım işleminin bir an önce bitirilmesi için 22'ye çıkarıldı.Saat 20.25 itibariyle Maltepe'deki 1089 sandığın 674'ünün sayımı tamamlandı. Her şeyin planlandığı gibi gitmesi durumunda Ekrem İmamoğlu'nun da pazartesi günü mazbatasını alması bekleniyor.

İstanbul seçim sonuçları ne zaman belli olacak! Maltepe’deki oy sayımında son durum…
İstanbul seçim sonuçları ne zaman belli olacak! Maltepe’deki oy sayımında son durum… Haber Özetler
Advert

Maltepe İlçe Seçim Kurulu'ndaki Sandık Sayım Kurulu sayısını ve sayımı hızlandırmak istemesine tepki gösteren MHP'li ve AKP'liler, sayım alanına topluca girerek çalışmaları durdurmuştu. Yaşanan gerginliğin ardından YSK İlçe Seçim Kurulu sayıma ara vermişti.

SABAH SAATLERİNDE YENİDEN BAŞLADI

Türkan Saylan Kültür Merkezi'ndeki sayım işlemi sabah saat 08:30 itibariyle yeniden başladı. 12 kurulla başlayan sayım, saat 15:00’da 22 kurullu sayıma çıkarıldı.

FARK 13 BİN 900

Saat 17:00 itirabiyle ise Maltepe'deki 1089 sandıktan 620'si sayıldı. Son duruma göre CHP adayı Ekrem İmamoğlu, rakibi Binali Yıldırım'ın 13 bin 900 oy önünde bulunuyor.

SANDIKLARIN 674’Ü SAYILDI

Saat 20.25’teyse CHP 26. dönem milletvekili Barış Yarkadaş sosyal medya üzerinden son verileri paylaştı. Yarkadaş, “Maltepe’deki 1089 sandığın 674’ünün sayımı tamamlandı. Salonda düzen sağlandığı için sayım biraz da olsa hızlandı. Yıldırım’a şu ana dek sayılan sandıklardan 173 oy ilave edildi. Geride kalan 415 sandığın sayımının pazartesi günü öğlen bitmesi bekleniyor. Saat 20.43 itibariyle 13.943 oy önde… İmamoğlu, sayım sürdükçe yeniden yeniden başkan seçiliyor…” ifadelerine yer verdi.

SAYIMIN SONA ERMESİ BEKLENİYOR

Sayımın sabah saatlerine kadar sonra ermesi ve CHP adayı Ekrem İmamoğlu'nun da pazartesi günü mazbatasını alması bekleniyor.

NÖBET GÜRER VE ŞAROĞLU’NDA

 

CHP de her gün iki milletvekilini ‘nöbetçi’ olarak Maltepe’deki sayımda hazır tutuyor. CHP’nin bugünkü nöbetçileri Niğde milletvekili Ömer Fethi Gürer ile Tunceli milletvekili Polat Şaroğlu’ydu. Sayımla ilgili Sözcü’ye konuşan iki vekil “Nöbetimiz vukuatsız olarak devam ediyor. Dün yaşanan gerginliğin aksine bugün büyük bir sakinlik var. Herkes büyük bir özveri ile görevini yerine getirmeye çalışıyor.” dediler.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Polisten eş zamanlı operasyon! Aynı evde yakalandılar
Polisten eş zamanlı operasyon! Aynı evde yakalandılar
Hepsi ele geçirildi! Tam 22 ton 239 litre
Hepsi ele geçirildi! Tam 22 ton 239 litre