Advert
Advert
Advert

Son dakika… CHP’den Büyükçekmece açıklaması!

Tartışmaların odağında olan Büyükçekmece ile ilgili CHP'den yeni bir açıklama geldi. Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, polisin 2007'deki seçmen kayıtları üzerinden karşılaştırma yaptığını belirtti.

Son dakika… CHP’den Büyükçekmece açıklaması!
Son dakika… CHP’den Büyükçekmece açıklaması! Haber Özetler
Advert

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ve CHP PM üyesi Bülent Tezcan, Büyükçekmece’de yaşananlarla ilgili basın toplantısı düzenledi. Son 5 gün içerisinde ilçede yaşayan vatandaşların tedirgin edildiğini ifade eden Akgün, “Bu 5 gün içerisinde binlerce Büyükçekmecelinin kapısı çalındı, halk tedirgin edildi. Sayın Mevlüt Uysal iktidarın da gücünü kullanarak halkın huzurunu bozmaktadır. Kazanan belli kaybeden belli, halka saygı duyulacak. 2007’den bu tarafa gelenlerin gidenlerin hesaplarını yapmaya kalkmışlar. Bunların gerçekle hiçbir ilgisi olamaz. Büyükçekmece’de seçimleri etkileyecek, iftiraya dönük herhangi bir seçmen artışı söz konusu değildir. Hayali oranlar veriyorlar. Vatandaşlarımız huzurlu olsun bu ülkede demokrasi vardır. YSK’ye güvenimiz tamdır” dedi.

 

“SEÇİMLE GİTMEYİ HAZMEDEMİYORLAR”

 

Akgün’ün ardından konuşan CHP PM Üyesi Bülent Tezcan ise, “13 gün geçti halen İstanbul seçimlerini tartıştırıyorlar. Herkes merak ediyor. Ne yapılmak isteniyor. İstanbul’da yapılmak istenen şey şu; seçimi kaybeden iktidar bloğu şapkadan tavşan çıkarmanın peşinde. Bütün dertleri bu. Seçimle gitmeyi hazmedemiyorlar. Şapkadan tavşan çıkarmaya çalışıyorlar. Bunu yaparken de Maltepe ve Büyükçekmece’den yola çıkarak, ‘İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni (İBB) teslim etmemenin bir yolunu bulabilir miyiz?’ hesabındalar. Ama Büyükçekmece ve Maltepe’den tavşan çıkmaz. Bu iş bitti sandık bağlandı, inşallah mazbatalarımızı da alacağız. Ekrem İmamoğlu, İBB Başkanı’dır. Hasan Akgün Büyükçekmece Belediye Başkanı’dır, Ali Kılıç ise Maltepe Belediye Başkanı’dır” diye konuştu.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Polisten eş zamanlı operasyon! Aynı evde yakalandılar
Polisten eş zamanlı operasyon! Aynı evde yakalandılar
Hepsi ele geçirildi! Tam 22 ton 239 litre
Hepsi ele geçirildi! Tam 22 ton 239 litre